PRZYJACIELE SPOTYKAJĄ SIĘ NA BOISKACH! RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI!
19.05.2015

DPPN na LoveWoman

DPPN na LoveWoman

I LoveWoman KONGRES akcji nieMOŻLIWE miał miejsce dnia 19 kwietnia 2015 r. w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Bohaterki zeszłorocznej akcji motywacyjnej "Osiągnęłam nieMOŻLIWE" opowiedziały publiczności o tym jak z sukcesem zmierzyły się ze swoimi wyzwaniami. Wydarzenie stworzyły założycielki LoveWoman Dorota da Costa i Maria Odrowąż-Petrykowska. Kongres składał się z trzech modułów tematycznych: moje nieMOŻLIWE życie zawodowe, nie czekając na ostateczność oraz moje osobiste zwycięstwo.

Jako pierwsza swoją historię opowiedziała Paulina Bera, której pracodawca po powrocie z urlopu macierzyńskiego wypowiedział umowę o pracę. Paulina szybko postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce i zdecydowała się przekuć swoją pasję do fotografii w sposób zarabiania na życie. Założyła studio fotograficzne Positive Pictures. Początki nie były łatwe, były chwile zwątpienia, jednak Paulina je przezwyciężyła i dzisiaj świętuje pierwsze urodziny swojej firmy. Jest szczęśliwa i czerpie ogromną satysfakcje z tego czym się zajmuje. Zachęcała do spełniania swoich marzeń, zwracając uwagę na to, że marzenia się nie spełniają, a marzenia się spełnia!

Kolejna Bohaterka, która przez kilkanaście lat pracowała w międzynarodowych korporacjach, kilka miesięcy temu kupiła bilet w jedną stronę i wyruszyła do Azji, by tam rozwijać swój projekt "Życie w Rozkwicie". Joanna Wieczorek nagrała film będąc na indonezyjskiej wyspie Bali, w którym podkreślała jak ważne jest by robić rzeczy, które są w zgodzie z nami, jednocześnie pamiętając o tym, że odcięcie się od stresu zdecydowanie pomaga nam otworzyć się na nowe i nieznane.

W dalszej części spotkania Maria Odrowąż-Petrykowska poprowadziła panel dyskusyjny, w którym udział wzięły Paulina Bera, Dorota Bladowska-Bambot i Ewelina Pietrzak. Panie opowiadały o tym co je motywowało i jak pokonywały trudności, które są nieuniknione. Podkreślały, że ważna jest determinacja i konsekwencja w działaniu i jednocześnie duże wsparcie bliskich.

Atrakcją specjalną kongresu był jeden z pierwszych w Polsce pokazów bielizny Pań w wersji Plus Size. Wspaniałe modelki z agencji Nobody's Perfect z dużym wdziękiem i seksapilem prezentowały bieliznę marki Panache.

Moduł "Nie czekając na ostateczność" rozpoczęła Pani Kapsyda Kobro, Prezes Fundacji Rak'n'Roll. Niezwykła kobieta pod kątem osobowości i nastawienia do życia. NieMOŻLIWE Pani Kapsydy polegało na tym, że potraktowała chorobę nowotworową jako wyzwanie i wygrała. Zwróciła uwagę na to, że tak jak żyjemy na co dzień, tak właśnie będzie wyglądała nasza codzienność, w przypadku, gdy przyjdzie nam zmierzyć się z chorobą. Podając na swoim przykładzie podkreśliła jak ważne jest, aby nigdy się nie poddawać, wierzyć i walczyć do samego końca.

Pani Kapsyda wygrała życie i dzisiaj pomaga innym, którzy mierzą się z najtrudniejszym rywalem czyli chorobą.

Kolejne Bohaterki akcji osiągnęłam nieMOŻLIWE, czyli Pani Marta Kotarba-Kańczugowska, Pani Małgorzata Ciszewska-Korona oraz Pani Wiesława Abraham odpowiadając na pytania, które zadawała im Dorota da Costa, opowiedziały uczestnikom jak znaleźć motywację do walki z chorobą, o tym jak żyć, gdy wygra się nowe życie i co się zmienia w nas, gdy zderzamy się z ostatecznością. "Teraz jest czas życia" to główne przesłanie, które płynęło z tego niezwykle poruszającego i motywującego modułu.

Podczas kongresu wystąpiła również Pani Małgorzata Reiter psycholog i psychoterapeuta, właścicielka FreeMind Centrum Psychoterapii Indywidualnej i Grupowej, która opowiedziała o tym jak znaleźć motywację do działania, nakreślając między innymi, że słowo motywacja składa się z dwóch słów motywu i akcji i że akcja, czyli plan i działanie to kluczowe elementy sukcesu.

Wprowadzeniem do ostatniego modułu tematycznego był pokaz Pole Dance w wykonaniu instruktorki Lejdis Studio, po którym Pan Michał Piwowarek, również instruktor Pole Dance opowiedział o tym jak rozwija się ta forma fitness w Polsce i w jakim czasie można nauczyć się tego stylu.

Następnie Pani Dorota da Costa opowiedziała o swoim niemożliwym, czyli o wygranej z nadwagą i zaniżonym poczuciu własnej wartości poprzez zmianę przekonań na temat własnej sylwetki i roli niegdyś nienawidzonego sportu i biegania w jej aktualnym życiu. W panelu merytorycznym Pan Michał Piwowarek i Pani Marta Turczyńska dietetyk z Centrum Freemind opowiedzieli jak znaleźć motywację do realizacji celów związanych ze zdrowiem i aktywnym trybem życia. O tym co warto jest przed i po treningu oraz że dieta to nie są krótkotrwałe zmiany, tylko długotrwałe zmiany w sposobie żywienia, które wcale nie muszą być trudne do zrealizowania.

Ostatnią Bohaterką kongresu była Maria Odrowąż-Petrykowska, której niemożliwym było przebiegnięcie maratonu, w ciągu dwóch lat od momentu rozpoczęcia przygody z bieganiem. Uczestnicy mieli okazję usłyszeń jak Maria stawiała i realizowała kolejne cele oraz jak realizacja tego celu przekłada się na realizację innych celów, tych nie związanych z bieganiem.

Kongres zakończył się konkursem, w którym można było wygrać wspaniałe nagrody między innymi zaproszenia do Lejdis Studio na naukę Pole Dance, konsultacje dietetyczne, kosmetyki Mary Kay, książki Wydawnictwa PWN, upominki od Barbeitos Polska, bilety do Teatru Capitol, sesję fotograficzną w Positive Pictures.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom i partnerom za udział w "I LoveWoman KONGRES akcji nieMOŻLIWE" i do zobaczenia podczas kolejnych wydarzeń.

Dorota da Costa i Maria Odrowąż-Petrykowska
Założycielki LoveWoman