PRZYJACIELE SPOTYKAJĄ SIĘ NA BOISKACH! RAZEM WYGRYWAMY Z RAKIEM PIERSI!
09.10.2015

III DPPN za nami!

III DPPN za nami!

III edycja Dni Przyjaciół Piłki Nożnej już za nami! Od 6 do 14 czerwca 2015 roku w całej Polsce, a także w Berlinie, Brukseli i Wiedniu, przyjaciele piłki nożnej rozegrali ponad 1900 meczów ligowych i towarzyskich wszystkich rodzajów i poziomów rozgrywek. III edycja DPPN, podobnie jak i II, połączona była z profilaktyczną kampanią społeczną "Razem wygrywamy z rakiem piersi", której celem jest zachęcenie Polek do badań wczesnego wykrywania raka piersi. Podczas meczów nasze partnerki ze Stowarzyszenia Amazonek z całej Polski rozdawały Różowe Kartki Życia, zachęcające kobiety do samobadania, badań USG, mammografii i badań genetycznych, a także informujące, że rak wcześnie wykryty jest całkowicie uleczalny.

Dzięki partnerom Grupie PSB oraz Grupie Pofam tysiące Różowych Kartek Życia zostało wydrukowanych i dostarczonych do organizatorów meczów. Patronaty honorowe nad tym wyjątkowym piłkarskim świętem objęły: PZPN, Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia, Związek Powiatów Polskich, Związek Miast Polskich, a także Stowarzyszenie Zdrowych Miast Polskich. Wsparło nas wiele osobistości ze świata sportu, kultury, sztuki, karty poparcia podpisali m.in. Zbigniew Boniek, Donald Tusk, Andrzej Strejlau, Robert Lewandowski, Kuba Błaszczykowski. Kilkadziesiąt organizacji sportowych, kobiecych, medycznych wsparło nas poprzez patronat medialny i partnerstwo w kampanii, m.in. Federacja Stowarzyszeń "Amazonki", Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych czy magazyn BusinessWoman&life.

Zdjęcia z #RóżowaKartkaZycia pojawiły się w mediach społecznościowych, powodując falę zainteresowania kampanią "Razem wygrywamy z rakiem piersi" oraz niebywały przyrost meczów - w 2013 zagraliśmy ich 365, w III edycji 1901, mamy więc ponad 520% wzrostu! Dni Przyjaciół Piłki Nożnej były obecne w 1129 miejscowościach, dziękujemy bardzo wszystkim organizatorom i uczestnikom, partnerom i patronom medialnym. Zapraszamy na IV edycję w dniach 1- 9 czerwca 2016! Przyjaciele piłki nożnej i kobiet znów spotkają się na boisku, żeby grać o zdrowie i życie kobiet w całej Polsce!